Zelo dober uvod v dvoransko prvenstvo

V Zeleni dvorani v Puconcih se je začelo 29. dvoransko prvenstvo Slovenije v hokeju. Tokrat poteka prvenstvo prvič v izvedbi brez enega samega turnirja v športni dvorani Osnovne šole 3 v Murski Soboti, ki je vrsto let gostila celotno prvenstvo.

Že uvodni turnir je postregel z presenetljivo dobrim hokejem in to v vseh selekcija. Pri tistih najmlajših (U10) so naraščajniki Lipovcev prepričljivo premagali vrstnike iz Moravskih Toplic, ki so tokrat igrali po sistemu šestih igralcev, kar se ni pokazalo kot pametna poteza. Precej dobrih potez smo videli v selekciji U13, kjer je ekipa Lipovci 1 suvereno premagovala vse nasprotnike, razveseljivo pa je, da smo po daljšem času videli to selekcijo tudi pri ekipi Triglava, kakor tudi to, da v Lipovcih počasi oblikujejo žensko ekipo.
Srečanje 16-letnikov Lipovcev in Moravskih Toplic je v prvem delu postreglo z obilico dobrega hokeja in le neizsiljenim napakam Moravskih Toplic gre zasluga, da so jim vrstniki Lipovcev v končnici precej napolnili mrežo. Precej pričakovanj je bilo od uvodnega srečanja Moravskih Toplic in Triglava, saj so prvi (kot vsa dosedanja leta) šli v dvoransko prvenstvo zelo slabo pripravljeni. A je ekipa Moravskih Toplic prijetno presenetila in dobro namučila nasprotnike iz Predanovcev. V drugem srečanju članov pa smo gledali pravo hokejsko poslastico. Pravzaprav je to bila prava reklama za dvoranski hokej, saj je bila tekma živa do zadnjega trenutka srečanja. Triglavani so začeli udarno in v 12. minuti vodili z 2:0, v 16. minuti 3:1 in do 37. minute vodili z 5:3. Da Potem pa so igralci Lipovcev z dvema zadetkoma Dominika Mesariča in enim zadetkom Uroš Stanka v 37., 39., in 40. minuti rezultat obrnili sebi v prid. Kako znano! Ne moremo reči, da zmaga Lipovcev ni zaslužena, a tokrat so si triglavani zaslužili vsaj točko. V zadnjem srečanju dneva so člani Lipovcev premagali Moravske Toplice, a so v primerjavi z prejšnjimi leti tudi tokrat igralci Moravskih Toplic bili dostojen nasprotnik favorizirani ekipi Lipovcev. Tokrat se je precej izkazal tudi vratar Moravskih Toplic Primož Legenič, ki je med drugim obranil kazenski strel Petru Katovskemu.
Naslednji turnir bo 5. januarja 2020, hokejisti pa bodo spet gostovali v Puconcih. Povejmo, da so igralke Moravskih Toplic, ki igrajo tudi v avstrijski ligi tokrat gostovale pri Mödligu in se vrnile z rezultatom 1:1. Zelo mlada ekipa trenerja Simona Kardoša je bila izrazito boljši nasprotnik, a brez zadetkov ne bo zmag.