Lipovcem zmaga in naslov

S tekmo med domčimi Lipovci in gostujočim Triglavom se je končalo 27. prvenstvo Slovenije v hokeju na travi. In končalo se je tako, kot se je začela sezona - z zmago hokejistov Lipovec. Pravzaprav bi lahko rekli, da se je končalo kot velika

večina dosedanjih prvenstev, saj so Lipovci skoraj celotno obdobje odkar prvenstvo Slovenije velja kot državno prvensvo suvereni  in zmagovalni.
Tokratno srečanje na začetku ni obetalo napete končnice saj so igralci Lipovcev  že v 13. minuti imeli dva zadetka prednosti. A v srečanju v katerem so bili sicer domači v rahli terenski premoči gostje niso bili brez priložnosti in že v 19 minuti so zadeli za priključitev po dobro izvedenem kratkem kotu. Vsega nekaj trenutkov pozneje se je iz oči v oči znašel še triglavov napadalec Marin, ki pa priložnosti za izenačenje ni izkoristil.  Do odmora se izid ni spremenil, takoj v nadaljevanju pa sta obe ekipi zadeli po enkrat. Negotovost o zmagovalcu je vsaj navidezno bila rešene v 53. minuti, ko so Lipovci povedli s 5:2. Od tu naprej pa so pobudo prevzemali gostje iz Predanovcev, ki so svoj tretji gol dosegli v 58. minuti, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa. Na novo priložnost bo treba počakati do septembra, ko se bo hokeski ples nadaljeval v obliki 28. prvenstva Slovenije.
Za zaključek sezone je ostala le še uradna razglasitev rezultatov, ki bo v nedeljo po otroškem turnirju - predvidoma ob 11.00 uri v Lipovcih.
(jč)

Petra Dervarič med vrati v raj

Kar nekako v senci tekem evropskih turnirjev in domačega prvenstva je ostala preslišana zelo razveseljiva novica, da so Petri Dervarič, članici HK Moravske Toplice ponudili možnost igranja v močni Belgijski ligi.  Poznovalci hokeja na travi in bralci hokejskih novic vedo, da se prav belgijska liga v zadnjem obdobju najbolj razvija, kar potrjuje dejstvo, da so bili Belgijci finalisti na zadnjem Olimpijskem turnirju v moški konkurenci, a tudi ženska selekcija sodi v sam svetovni vrh. Petri je ponujena možnost testiranja preko posrednice iz Nemčije, sama pa se mora odločiti za ponujeno priložnost. V klubu jo vsekakor podpirajo in so ponosni nad ponujeno možnostjo. Povejmo, da je diplomirana vzgojiteljica igrala eno sezono tudi za hrvaško Mladost, tokratna možnost pa je verjetno največ, kar si lahko športnica želi.