Maščevanje članic Triglava

Vikend, ki je za nami je bil poslednji katerega so hokejisti na travi porabili (kljub ne prav prijaznemu vremenu) za odigranje zadnjih jesenskih tekem na prostem. Že čez dober teden bodo namreč prvi turnirji v dvorani, tudi z našimi udeleženci.

In kdo se lahko pohvali z presežki minulega vikenda? Tudi tokrat je pripadalo vsakemu klubu nekaj zadovoljstva, da pa prihaja nepredvidljiv vikend so pa nakazali že igralci nižjih selekcij, kjer so prvi poraz med deset letniki doživeli igralci Moravskih Toplic, a so se obenem mašćevali Triglavu za poraz pri dvanajst letnikih. V selekciji 16 letnikov se je z dvema zmagama lahko pohvalila ekipa Triglava, pri kateri se je na minulih srečanjih zelo poznala odsotnost odličnega Nejca Potokarja. Prav Nejc je najbolj zaslužen za popoln uspeh kadetov Triglava na zadnjih srečanjih.

Po dolgem času smo v športnem parku Triglav v Predanovcih spet doživeli pravi praznik

ženskega hokeja na travi. Srečanje med domačim Triglavom in Moravskimi Toplicami je spominjalo na čase, ko je bilo precej gledalcev, bilo je precej pozitivne energije in videli smo pravi športni boj. V srečanje so bolje stopile domače igralke, ki so zadele že v 2. minuti, nakar je vsega 3 minute pozneje z svojim prvim zadetkom v članski konkurenci rezultat poravnala mlada Laura Schmidlechner. Sledila sta dva zadetka Triglava, pa po zadetkih Dervaričeve in ponovno Shmidlechnerjeve spet priključek Moravskih Toplic na 3:3, nakar sta Kropcova s svojim tretjim zadekom iz igre, Gombocova pa iz kratkega kota dokončno zapečatili usodo nasprotnic in se s tem maščevale za poraz v športnem parku v Moravskih Toplicah.

Pri članih smo v sobotnem srečanju ponovno videli dvoboj med Triglavom Predanovci in hokejisti Lipovcev le, da je tokrat srečanje potekalo v Predanovcih. In videli smo ponovno izenačeno srečanje v katerem bi lahko zmagala katera koli od ekip. Vsega tri minute pred koncem je bil rezultat še 3:3, nakar so gostje iz Lipovcev vnovčili svoje izkušnje in zadeli za končnih 3:5. Kot, da je za članske tekme tega vikenda rezerviran rezultat 5:3, se je tudi zadnja tekma nedeljskega sporeda mad Triglavom Predanovci in Moravskimi Toplicami končala z enekim rezultatom. In tudi v tej tekmi je bil odprt boj do zadnjih minut. Gostje iz Moravskih Toplic so si življenje zagrenili v prvi četrtini, ko so kljub zadetku Kelemena že v 3. minuti ta del izgubili z visokih 4:1. Od tu naprej je srečanje bilo povsem izenačeno in odprto, domačini pa se še enkrat več lahko gostom zahvalijo za neučinkovitost. Stara zgodba, ki pa bi se mogla že enkrat izpeti.

S tem dejanjem je torej igranje na prostem do začetka marca v drugem planu. Klubi so z mislimi že v dvorani, izgleda pa, da letos ne bo tradicionalnih težav z uporabami telovadnic. Vsaj ne tako hodih kot je kazalo.